Pruszcz Gdański kontakt
kontakt
Pruszcz Gdański mapa
mapa
Pruszcz Gdański transport
transport
Elektroniczna Skrzynka Podawcza Pruszcz Gdański
BOK
Pruszcz Gdański Biuletyn Informacji Publicznej
BIP
Platforma zakupowa

Ważne informacje

 „Firma Altvater Piła Sp. z o.o. rozwozi harmonogramy odbioru odpadów komunalnych na 2018 rok. Każdy z mieszkańców powinien dostać harmonogram do końca listopada br. Harmonogramy odbioru dostępne są również tutaj...


Zaproszenie na szkolenia


Ogłoszenie o naborze wniosków


Zmiany w rozkładach jazdy komunikacji Gminy Pruszcz Gdański od 01.11.2017r.


Informacja dla rolników


Mieszkańcy powiatu gdańskiego aktywni zawodowo - projekt


Najbliższe przyjęcia interesantów przez Wójta 15.11.2017 (w godzinach 14:00-16:00 !) oraz 29.11.2017; 13.12.2017 (w godzinach 15:00-17:00)

 

Rekreacyjny „raj’ w Rekcinie

Wstępne zarybienie stawu, dzieciaki na placu zabaw i pieczone w ognisku kiełbasy. Wczoraj, oficjalnie otworzono nowo wybudowany teren rekreacyjny w Rekcinie. Oprócz władz gminy w osobach wójt, Magdaleny Kołodziejczak i zastępcy, Daniela Kulkowskiego, w Rekcinie pojawił się także wicemarszałek pomorski, Ryszard Świlski.

Wręcz nie do poznania zmieniło się otoczenie wokół tamtejszych dwóch stawów. Przy mniejszym „wyrósł” plac zabaw dla dzieci i siłownia „pod chmurką”, wybudowano drewnianą wiatę parkową i wyodrębniono „stanowisko ogniowe” czyli miejsce na ognisko. Nie zapomniano o ławeczkach, a nawet stojakach dla rowerów. Całość dopełniają świeżo zasadzone rośliny ozdobne i…oczywiście niezbędne dla utrzymania porządku i czystości kosze na śmieci.

Większy staw został oczyszczony i pogłębiony, a jego brzegi umocniono faszyną. Pojawił się na nim pomost pontonowy oraz dwa stanowiska wędkarskie. Nie dla ozdoby bynajmniej, bo już podczas otwarcia pierwsza partia ryb trafiła do wody, a opracowany plan przewiduje sukcesywne zarybianie stawu i jego ochronę.

Wartość całej inwestycji zamyka się kwotą ponad  482 362 zł., z czego 249 534 zł., gmina pozyskała ze środków Unii Europejskiej za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Trzy Krajobrazy”.

 

 

Drukuj

Sport i Rekreacja w Gminie Pruszcz Gdański

sport folder

Gmina przyjazna oświacie

gmina przyjazna oswiacie

Gmina przyjazna mieszkańcom

Gmina przyjazna mieszkancom

Gmina logistycznie idealna

gmina logistycznie idealna

10 lat funduszy europejskich

10 lat funduszy europejskich

Niezbędnik Seniora

niezbednik seniora